Zabýváme se montáží a problematikou domovních komunikačních systémů od různých výrobců. Navrhneme a nainstalujeme systém dle vašich požadavků. Audio či video komunikaci s přístupovým systémem na čip kód nebo biometriku.

Digitální systémy

Digital Rainmann – Je vhodný do panelových domů s původními rozvody pro domovní telefony. Tyto rozvody lze také zhotovit dodatečně nebo využít jiné vedení. Tento systém pracuje spolehlivě a bez nároků na údržbu. Lze jej vybavit čtečkou čipů DALLAS ,RFID nebo osadit ČB kamerou. Pro činnost tohoto zařízení postačí pouze dva vodiče do bytů. V případě vyzvánění do bytů z podlaží je třeba systém dovybavit generátorem a jiným typem telefonu, který bude zvonit jiným tónem z podlaží.

Systém umí 8 vyzváněcích tónů a spoustu funkcí k nastavení parametrů pro komunikaci, otevírání dveří a blokovacích módů pro jednotlivé uživatele. Vyrábí se v barvách stříbrná , černá , hnědá v provedeních superantivandal. Provedení je také kompletně v INOXu.

Analogové systémy

Analog Systémy se dříve jako jediné využívaly úplně všude. Dnes jsou spíše ojedinělou variantou nebo původním pozůstatkem z dob minulých. Mají využití pro jednoduchou instalaci v RD, ale vzhledem k mnohožilové kabeláži a nemožnosti tento systém jakkoliv modifikovat se dostává do pozadí nebo jej montují montážníci, kteří se dále v technologiích neposunuli.

Jsou i systémy, které lze nainstalovat na původní vedení zvonků bez nutnosti nových rozvodů do jednotlivých bytů (dvojvodičový analogový systém). Tento systém je náhradou vícevodičového analogového systému s elektronickými prvky, které dokonale nahradí a využijí systém v domech, které mají jen zvonek do bytu.

Digital-analog

Chtěli byste mít digitální domovní systém? Zdá se vám jako přepych vyměňovat nedávno namontované domovní telefony? Ano nemusíte.

Tento systém dokáže z vašeho starého systému udělat nový digitálně ovládaný. Má v sobě implantovanou čtečku čipů a může být vybaven kamerou. Vše funguje jako u systému digitálních. Návštěva zmáčkne číslo, které je uvedeno vedle jména na seznamu. Systém začne zvonit v tomto bytě a po zvednutí sluchátka se naváže spojení. Dotyčný může z telefonu otevřít vstupní dveře, popř. vidí dotyčného na svém TV. Uživatel bytu se do domu dostane:

  1. použitím Dallas či RFID čipu
  2. vyťukáním čísla bytu a příslušného kódu nebo zmáčknutím na tlačítko (i obě varianty součastně)
  3. použitím klíče
  4. zazvoní na souseda

Vše je signalizováno na dobře čitelném displeji i akusticky. Funkce jako délka hovoru, délka otevírání dveří, hlasitost a další funkce se dají libovolně programovat.

Videotelefony

Video Systémy domovních komunikací zvyšují bezpečnost při kontrole vstupu do rodinných a bytových domů, kanceláří, provozních a administrativních budov.

Základními uživatelskými částmi systémů jsou vnitřní stanice (monitory) a tlačítkové panely (dveřní kamerové jednotky) umístěné na vstupu do objektu nebo u vnitřních dveří. Volbu vnitřní stanice provede příchozí tlačítkem s jmenovkou nebo zadáním číselného kódu.

Po identifikaci příchozího lze tlačítkem na monitoru, nebo dotykem na symbol zámku na obrazovce uvolnit elektrický zámek vstupních dveří nebo i otevřít jiný vstup či venkovní bránu. Systémy jsou již běžnou výbavovou rodinných domů nebo i bytů.

Systémy lze dnes instalovat i bez vnitřních monitorů či zvonků. Jednoduše vám zazvoní váš mobilní telefon ať jste kdekoliv. Návštěvu vidíte i slyšíte a jste schopni na dálku jí otevřít i dveře (např.pošta). Dotyční ani netuší, že nejste doma. Systém provede i uložení fotografie, kterou pořídí dotyčný zazvoněním na zvonek.

Ovládání dveří – el.zámky

Elektrické zámky s vysokou kvalitou jsou použitelné pro všechny systémy domovních telefonů a videotelefonů. Zámky jsou buď ve standardní podobě, nebo s posuvnou lištou kterou vyrovnáte případné nedostatky starších dveří.